Angličtina není čeština! V češtině řešíme přítomnost, budoucnost a minulost. V angličtině taky, ale oni tu přítomnost, budoucnost a minulost ještě rozdělují do více podčasů, z nichž každý z nich má své specifické použití, kdy se používá 🙂
Dohromady je těchto časů 12. A jak se v takovém velkém množství časů vyznat a rozlišit je?
Srovnávejte si stejnou větu v jiných časech! Tady máte můj příklad s příkladovými větami 🙂
POZN. Kolik časů doporučuji umět začátečníkům, mírně pokročilým a pokročilým? Odpověď najdete v mém článku tady: KOLIK STAČÍ ČASŮ NA DOROZUMĚNÍ SE?
Jak se vám líbí tento můj přehled? 🙂
Většina těchto anglických časů má ještě více použití. Zároveň pro vás může být matoucí tvoření těchto časů. Proto vám doporučuji můj podrobnější přehled, kde najdete i podrobné české vysvětlení: 12 ANGLICKÝCH ČASŮ JEDNODUŠE A PŘEHLEDNĚ
…také nezapomeňte, že se vám snažit pomáhat s praktickou/cestovní angličtinou 🙂
Podívejte se na můj obrázkový průvodce cestovní angličtinou – ANGLIČTINA SBALENÁ NA CESTY, který vás provede těmi nejběžnějšími situacemi v zahraničí (modelové situace) + k němu máte nahrávky!
A nebo výstižné a jednoduché fráze (a pak už v nich chybovat nebudete) najdete ve shrnutí těch nejdůležitějších frází na dovolenou pro různé situace – TAHÁK NA CESTY. Tohle je prostě RYCHLÁ POMŮCKA NA CESTY + jsou k nim také úžasné nahrávky (již zmíněné)
A to je vše, co jsem vám chtěl. Mějte se hezky, milovníci cestování a angličtiny! 🙂